Czy muzyka może zmienić nasz mózg?

Jak wspomagać rozwój mózgu swojego dziecka?
Czy granie na instrumencie zrobi z nas geniusza? Dlaczego muzyka ułatwia terapie ?

Dzięki ćwiczeniom muzycznym:

➡️ śpiew

➡️ gra na instrumencie

➡️ tworzenie muzyki

w naszym mózgu powstają nowe połączenia między neuronami.

 Im więcej mamy neuronów, tym sprawniej działa nasz mózg i tym łatwiej przyswajamy wiedzę.

Im wcześniej zaczniemy dbać o rozwój, ilość i jakość naszych neuronów, tym lepiej dla naszej pamięci i rozwoju umysłowego – również na starość!

Badacze ze Szkockiego Uniwersytetu St. Andrwes twierdzą, że osoby uczące się gry na instrumencie muzycznym mają „ostrzejszy” umysł. Wyłapują błędy oraz co ważniejsze naprawiają je szybciej niż inni, niemuzykalni koledzy.

Zdaniem naukowców, nawet niewielkie zdolności muzyczne mogą uchronić nas przed spadkiem zdolności poznawczych, spowodowanych zarówno chorobą jak i wiekiem. Poprawiają również funkcje mózgu. Jesteśmy w stenie szybciej się skupić, nie rozpraszać, wzrasta nam szybkość myślenia.

Co ciekawe, gra na instrumentach działa rozwojowo nie tylko u dzieci, ale również u dorosłych. Wniosek z tego taki, że na muzykę nigdy nie jest za późno.

Nie zagwarantujemy, że uczęszczanie na lekcje gry na instrumencie lub śpiewu sprawi, że będziemy geniuszami, ale z pewnością sprawi, że będzie nam się łatwiej uczyć.

Naucz się śpiewać i grać bez wychodzenia z domu!

Nasi wykwalifikowani trenerzy wokalni prowadzą online kursy dla profesjonalistów, średnio zaawansowanych i początkujących wokalistów.

Ćwicz swój głos korzystając z regularnych lekcji indywidualnych będąc w dowolnym miejscu na świecie!

Potrzebny Ci jedynie komputer, mikrofon i słuchawki! Umów się na zajęcia tutaj.

Napisz komentarz

Your email address will not be published.